Zajímavosti

Nov 15, 2018, 8:54 PM
Se změnou počasí nastává i čas na změnu našeho jídelníčku. Přidat bychom měli nejen koření, ale i potraviny, které mají zahřívací účinky (jáhly, rýže, pohanka). Pokud si chcete na pohance pochutnat, je dobré zvolit pohanku mechanicky loupanou. Pohanka obsahuje spoustu živin. Například rutin, který je velmi příznivý na naše cévy.
May 26, 2018, 5:10 PM
Jeho původní domovinou je Austrálie. Ačkoliv by to do této nenápadné rostlinky hádal jen málokdo, pyšní se pozitivními účinky na naše zdraví. Léčivou částí je list. Náhlé výkyvy teplot, sychravé počasí, nedostatek sluníčka a následná únava patří nejen k podzimu. Přestože někteří jedinci tím procházejí bez jakékoliv újmy, jiní podnikají zběsilé výpravy do lékáren a dopují se všemi možnými vitamíny. Než ale začnete panikařit, zkuste dát důvěru přírodě. Z účinných látek, které RÝMOVNÍK obsahuje je nutné vyjmenovat především vonné silice, díky nimž je řazen mezi léčivky. Obsahuje ovšem také omega- 6 mastné kyseliny nebo vitamíny A a C.
Jan 10, 2018, 10:07 PM
Není lněné semínko jako lněné semínko. V tomto článku se dozvíte v čem je lněné semínko (lněný olej) pro naše tělo prospěšné a hlavně které odrůdy lnu jsou vhodné. V mnoha prodejnách se odrůdu lnu bohužel nedozvíte. U nás koupíte len z bezobalového zásobníku i s uvedením odrůdy ;-) Informace jsou čerpány z článku našeho dodavatele lněného semínka odrůdy RECITAL - Opobchod.
Topics
Archives
None.